Karcher Sakarya

 

Sakarya Kärcher, konu temizlik olduğu zaman; kalite ve teknoloji alanında ev, ticaret ve sanayi kuruluşlarına verdiği hizmetleri ile Türkiye genelinde kalitesini kanıtlamış öncü bir tedarikçi firma konumundadır.

Kullanıcılarımız çevre dostu ve mükemmel performans sunan ürünlerimizi kullanmanın güçlü etkisini ilk denemede hissetmektedir.

Ülke genelinde ilk İSO 9001 kalite belgesine sahip ve sektörde bir ilk olarak 7/24 açık hatlarla müşteri hizmeti veren, profesyonel eleman kadrosu ile müşterilerine daha iyi hizmet vermek için gelişimini sürekli artıran bir kimliğe sahiptir.

Sakarya Kärcher Firması, temizlik teknolojisinin lideri olarak yaratıcılık, üstün performans, yenilikçi ve temizlik sorunlarını etkin çözme becerisi ile fark yaratarak anılmaya devam etmeyi hedeflemektedir.

 

KARCHER MARKASININ TARİHİ

 

Kärcher Alman markası; sanayileşmenin başlangıcından bu yana farklı girişimci fikirleriyle varlığını gösteren köklü bir aile şirketi olarak varlığının temellerini atmıştır.

Temizlik teknolojilerine girişini 1950 yılında Avrupa’nın ilk sıcak su basınçlı yıkama makinesinin üretimini ile yapmıştır.

1974 yılından itibaren Kärcher markası tüm ilgisini yüksek basınçlı temizlik makinelerine yoğunlaştırmıştır. Bu dönemde aynı zamanda kurumsal bir yenilenmeye gidilmiş, makinelerin rengi de dahil olmak üzere bugün tüm dünyada bilinen Kärcher sarısına geçilmiştir.

1980 yılında üretim hattını lojistik ve binalarda kullanılabilecek genel temizlik malzemelerini üretmek için genişletmiş; adım adım elektrik süpürgeleri, süpürücüler, ıslak-kuru elektrikli süpürgeler, temizlik makineleri, araç yıkama ekipmanları, buharlı temizlik makineleri gibi ürün serilerini gerçekleştirmiştir.

Kärcher tarihinin dönüm noktalarından biri de ilk ev tipi taşınabilir basınçlı yıkama makinesi ile pazara girişi ve tüketim pazarında büyümeye başlamasıdır. 1993 yılında ürün serisine ev tipi iç mekân ürünleri ile genişlemiş ve o günden bu yana Kärcher; evde kullanım için buharlı temizlik makineleri ve elektrikli süpürgelerini de ürün serisine eklemiştir.

1995 yılında üretilen yeni kir sökücü döner başlığın geliştirilmesiyle, yüksek basınçlı temizlik makinesinin temizleme verimi neredeyse ikiye katlanır. Ticari amaçlı ıslak-kuru elektrikli süpürgelerin toz emme kapasitesi sürekli geliştirilir ve 2007 yılında yeni Tact filtreli temizlik sistemi piyasaya sunulur.

Kärcher markası günümüzde dünya çapındaki temizlik projeleri kapsamında yeni girişimlerini sürdürmektedir.

 

AÇAN RULMAN & HIRDAVAT TİC. SAN. LTD. ŞTİ.